0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталГраѓански секторПолитика

Чадиковски: Владата да го врати фокусот на реформите во медиумите

Владата да го врати фокусот на реформите во медиумите, вклучително во делот на навредата и клеветата повика претседателот на Здружението на новинарите на Македонија Младен Чадиковски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close