0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталГраѓански секторПолитика

Чадиковски: Владата да го врати фокусот на реформите во медиумите

Владата да го врати фокусот на реформите во медиумите, вклучително во делот на навредата и клеветата повика претседателот на Здружението на новинарите на Македонија Младен Чадиковски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close