0_Македонија.ПорталВидеоВидео изјаваПолитика

Царовска: Во 2019 уште посилно да работиме за Македонија да биде поубаво место за живеење

Во 2018 година ја сработивме социјална реформа, која значи извлекување на околу 400 илјади граѓани над линијата на сиромаштија и еднакви шанси за секое дете, вели во своето новогодишно обрачање Mинистерката за труд и социјална политика ​Мила Царовска.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close