Дописници МКДОпштински вести

Буџетот на општина Дебар за 2019 година ставен на јавна расправа

Советот на општина Дебар на денешната седница го подржа Нацрт-буџетот на општината за 2019 година и го стави на јавна расправа, практика присутна повеќе години наназад.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close