Дописници МКДОпштински вести

Богослужба и литија за Преподобен Нектариј Битолски – патронот на Битола

Утрово во храмот „Свети Великомаченик Димитриј’ во Битола митрополитот преспанско-пелагониски и администратор австралиско-новозеландски г. Петар служи света божествена литургија посветена на Преподобен Нектариј Битолски, светец заштитник на градот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close