BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Bllokadë e pjesshme e punës të qeverisë së SHBA-së

Në SHBA nga mesnata hyri në fuqi bllokadë e pjesshme e punës së Qeverisë, pas negociatave të pasuksesshme të republikanëve dhe demokratëve dhe presidentit Donald Tramp rreth asaj që Kongresi të ndajë pesë miliardë dollar për ndërtimin e murit në kufirin me Meksikën.

Back to top button
Close