Дописници МКДОпштински вести

Бесплатен правен совет побарале 250 граѓани на Куманово

Околу 250 граѓани од Куманово побарале бесплатен правен совет од правниот тим на Национален Ромски Центар , услуга која што здружението ја нуди во рамки на проектот „Пристап до правда во Македонија“ во изминатата година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close