Дописници МКДОпштински вести

Бесплатен правен совет побарале 250 граѓани на Куманово

Околу 250 граѓани од Куманово побарале бесплатен правен совет од правниот тим на Национален Ромски Центар , услуга која што здружението ја нуди во рамки на проектот „Пристап до правда во Македонија“ во изминатата година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close