Дописници МКДОпштински вести

Беровци одлучија во 2019 година да се асфалтира паркингот кај детската градинка „23 Август”

Со мнозинство од присутните граѓани, на втората форумска сесија за најприоритетен граѓаните на Општина Берово го избраа проектот за асфалтирање на паркинг-просторот кај детската градинка „23 Август”.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close