EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

BE-ja vazhdon me sanksionet ndaj Rusisë për shkak të rolit të saj në Ukrainën lindore

Liderët e BE-së u pajtuan përsëri t'i vazhdojnë sanksionet ekonomike për Rusinë për shkak të rolit të saj në Ukrainën lindore dhe në Krim, njoftoi sot kryetari i Këshillit evropian Donald Tusk.

Back to top button
Close