0_Спорт.ПорталФудбал

Барселона со официјално соопштение за Рабио

Каталонците истакнуваат дека не прекршиле апсолутно никакви правила и дека во моментов нема договор

Барселона 30 декември 2018 (МИА) – Раководството на Барселона го искористи клупскиот сајт да прошири официјален коментар во врска со гласините за евентуален трансфер на Адриен Рабио од Пари Сен Жермен.

Каталонците истакнуваат дека не прекршиле апсолутно никакви правила и дека во моментов нема договор.

„Фудбалскиот клуб Барселона сака да ги прокоментира објавените во Франција материјали кои се однесуваат на привлекување на играчи од Пари Сен Жермен и сака да изјави дека не се прекршени какви и да е правила. Единствените контакти се одржаа во август и пред една недела. И во двата случаи се дојде до контакт со спортско-техничкото раководство на ПСЖ, за да се соопшто интересот на Барселона кон фудбалерот Адриен Рабио. Барселона секогаш се стреми да работи колку што е можно потранспарентно во односите со ПСЖ и со некој друг клуб. Ние цврсто го негираме постоењето на било каков договор со Рабио“, се вели во соопштението на тимот на „Камп Ноу“.вз

Таг
Back to top button
Close