СветСвет.Портал

Авганистански талибанци разговарале со ирански официјални претставници

Иран денеска потврди дека делегација на талибанците го посети Техеран и разговарала за напорите за ставање крај на 17-годишната војна во Авганистан.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close