Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

„Авантурите на Пинокио“ премиерно во Прилепскиот театар

Прилепскиот ансамбл на театарот „Војдан Чернодрински“ утре и в недела ќе ги изведе претпремиерата и премиерата на третата, последна претстава за оваа година. Станува збор за претставата за деца „Авантурите на Пинокио“, од Карло Колоди, во режија на Дарко Ковачовски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close