БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Апостолска: Пред бизнисот отворивме економски перспективи кои ветуваат стабилна деловна клима 

Турбуленциите и неизвесноста ги оставивме зад нас, во историјата, а пред граѓаните и бизнисот отворивме економски перспективи кои ветуваат стабилна деловна клима и силна институционална поддршка за секоја претприемачка идеја која е втемелена на знаењето, иновациите и новите технологии, порача министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска во своето обраќање на првиот „Светски конгрес на претприемачи“, кој се одржува во Загреб.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close