0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderЕкономија

Јапонските компании немаат јасна слика за можностите за инвестирање во Македонија

Македонија е на добар пат и ја има целосната поддршка на Јапонија во однос на нејзините обиди да се интегрира во ЕУ и НАТО, но земјата мора повеќе да се презентира пред јапонските бизнисмени со цел да ги привлече, бидејќи тие се уште немаат доволно информации за состојбата во земјата и економската клима. Се уште владеат мислењата од минатото не само за Македонија, туку и за целиот регион, дека таму се уште има конфликт. Потребно е да преземете чекори за да ја измените таа слика.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close