0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Апликација за превод на говор во знаковен јазик

Тим иноваторки од Факултетот за технолошки науки во Нови Сад, Србија, ја претставија својата апликација Сајн-Војс, којашто усниот говор го преведува во знаковен јазик

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close