0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Апликација за превод на говор во знаковен јазик

Тим иноваторки од Факултетот за технолошки науки во Нови Сад, Србија, ја претставија својата апликација Сајн-Војс, којашто усниот говор го преведува во знаковен јазик

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close