ЕвропаСветСвет.Портал

Американски сенатори предложија резолуција за кризата во Азовското Море

Група од 41 американски сенатори, предводени од Рон Џонсон и Ричард Дурбин, предложија резолуција во Сенатот на САД, со која се иницира спроведување меѓународна операција во Црното Море, наречена „Слободна пловидба“ и се осудува изградбата на гасоводот „Северен поток 2“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close