Дописници МКДОпштински вести

Акција за пошумување в сабота во Велес

Општина Велес в сабота организира граѓанска акција за пошумување што ќе се изведе на локалитетот Вршник. На површина од три хектари ќе се засадат 5.500 багремови садници. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close