0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталПолитика

Акаши: Македонија и Грција конечно се договорија, ЕУ е место за целосно помирување на Западен Балкан

Македонија и Грција конечно успеаја да постигнат консензус за решавање на спорот за името. Доколку договорот е добар за луѓето во двете земји, секако дека ќе биде добар и за регонот, но и за мене, истакна денеска во Токио поранешниот претставник на генералниот секретар на Обединетите нации за поранешна Југославија, Јасуши Акаши.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close