0_Македонија.ПорталПолитика

Адеми: Вложивме 40 милиони денари за спортската сала на ОУ „Мустафа Кемал Ататурк“  во Гостивар

Министерот за образование и наука Арбер Адеми учествуваше на пуштањето на новата спортска сала на основното училиште „Мустафа Кемал Ататурк“ во Гостивар, која, како што рече, освен за учениците и наставниците од ова училиште, е значајна и за другите млади кои се занимаваат со рекреација и спорт, како и за клубовите, здруженијата и организации.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close