0_Магазин.ПорталПолитика

Зелена лупа: Обвинителство ја отфрли кривичната пријава против неколкумина судии

Основното јавно обвинителство - Скопје донесе одлука со која кривичната пријава за залоупотреба на службена положба и овластување од неколкумина судии од Основиот суд Скопје 1-Скопје, од Апелацискиот суд - Скопје и од Врховниот суд, а поднесена од Здружнението за анализа и развој Зелена лупа, се отфрла.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close