Дописници МКДОпштински вести

Затворен пазар во Велес ќе се гради ако има интерес од големите маркети

За изградба на затворен градски пазар во Велес на постоечката локација како трговско – деловен центар, Општина Велес интензивно разговара со сопствениците на големите маркети од државата за да види колку тие се заинтересирани за ваков проект.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close