Дописници МКДОпштински вести

Затворен пазар во Велес ќе се гради ако има интерес од големите маркети

За изградба на затворен градски пазар во Велес на постоечката локација како трговско – деловен центар, Општина Велес интензивно разговара со сопствениците на големите маркети од државата за да види колку тие се заинтересирани за ваков проект.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close