0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Заев: АСНОМ не се брише од Преамбулата, напротив ќе биде спомнат двапати

Во Преамбулата на Уставот на Република Македонија согласно предложените нацрт-амандмани АСНОМ нема да се брише, туку ќе биде двапати споменат. Ова го истакна премиерот Зоран Заев, образложувајќи ги уставните нацрт-амандмани што произлегоа од Договорот во Преспа.

Close