0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерВидеоПолитика

Заев: Крајна цел на реформите е подобрување на животот на граѓаните

Правосудниот систем, безбедносно-разузнавачките служби, јавната администрација и борбата против организираниот криминал и корупцијата се областите што се во фокусот на реформите содржани во Планот 18, кој е изработен во мај, а усвоен на Владата на 30 минатиот месец.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close