Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Заев и Анѓушев на средба со бизнис делегација од Германија – Искуството и новите инвестиции ќе помогнат во економскиот развој

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот задолжен за економски прашања и координација со економските ресори Кочо Анѓушев заедно со директорот на Дирекцијата на ТИР зоните Александар Младеновски и економскиот владин тим денеска остварија работна средба со претставници на германски компании од Бизнис асоцијација на Источна Германија, предводена од претседателот на асоцијацијата Михаел Хармс, амбасадорот на Сојузна Република Германија во Република Македонија, Томас Норберт Герберих и претставник на Министерството за економија и енергетика на Сојузна Република Германија, Хелге Толксдорф.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close