0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија на почетокот на декември

На почетокот на декември ќе биде одржана заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија, што ќе се совпадне со пуштањето во употреба на дел од автопатот Струма меѓу Кресна и Сандански,соошти бугарскиот премиер Бојко Борисов по денешната средба со претседателот на македонската Влада Зоран Заев во Софија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close