0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Во Владата одбележан Светскиот ден на Ромите

Владата на Република Македонија останува посветена на процесите за поголемо учество на Ромите во донесувањето на одлуките за прашањата што ја засегаат оваа заедница и за сите останати прашања, порача премиерот Зоран Заев на денешното одбележување на Светскиот ден на ромскиот јазик.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close