Дописници МКДОпштински вести

Во Штип работилница за финансирање на НВО секторот

Анализите на невладиниот сектор покажуваат дека локалните власти во периодот од 2012 до 2017 година во источниот регион не доделиле ниту еден денар за проектни активности на здруженијата. Борис Шарковски од Фондацијата за развој на локалната заедница на денешната работилница за НВО секторот од источниот и југоисточниот регион посочува дека веќе од 2018 година полека се менуваат бројките и покажуваат на отворање и соработка на општините со невладините организации.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close