Граѓански секторДописници МКД

Во Куманово има девет семејства кои згрижуваат деца

Центарот за социјални работи од Куманово и општината денеска организираа трибина во рамки на кампањата „На секое дете му треба семејство“, што ја спроведува Министерството за труд и социјална политика. Во Куманово има девет семејства кои згрижуваат деца, а целта на кампањата е да се зголеми заинтересираноста на јавноста за згрижување на деца.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close