Дописници МКДОпштински вести

Во Гевгелија почна имунизацијата на населението против сезонски грип

Гевгелискиот центар за јавно здравје годинава доби доза од 800 четиривалентни вакцини против сезонски грип и од кои 600 се бесплатни за пензионерите со просечни и ниски примања и население од сооцијално загрозени категории, а 200 се комерцијални вакцини за кои пациентите ќе плаќаат по 650 денари.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close