ЕвропаЕвропа.Портал

Во два стана во Лондон пронајдени бомби

Британската антитерористичка полиција синоќа пронајде две импровизирани експлозивни направи во два ненеаселени стана во источен Лондон.

Лондон, 22 ноември 2018 (МИА) – Британската антитерористичка полиција синоќа пронајде две импровизирани експлозивни направи во два ненеаселени стана во источен Лондон.

Бомбите беа деактивирани од страна на полицијата и е покрената истрага.

– Сакам да ја известам локалната заедница дека извршивме претрес за да се осигураме дека нема слични направи во близина, тоа можам да го потврдам, изјави претставникот на полицијата Сајмон Роуз. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close