Дописници МКДОпштински вести

Во Делчево регионална конференција за промоција на стандардите за безбедност и здравје при работа

Во Делчево се одржа регионалната конференција на која беа презентирани резултатите од проектот кој ги промовираше стандардите за безбедност и здравје при работа во општините Пехчево, Македонска Каменица, Виница и Берово. Како што информираше Тони Стоименовски од Регионалниот центар за застапување, со цел утврдување на состојбата со примената на стандардите за безбедност и здравје при работа во рамки на проектот беше спроведено истражување преку анкетирање и новинарска сторија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close