Политички партии

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Мицковски на Конгрес на ЕНП

 Утрово почна работниот дел на Конгресот на Европската Народна Партија, каде што 758 делегати треба, меѓу другото, да го изберат Кандидатот на ЕНП за Претседател на Европската Комисија. Две носечки теми на приот работен дел од Конгресот биле „Просперитет за сите - повеќе раст и работни места” и „Предизвиците на Европа со миграција”.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close