0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникотMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Владата очекува осумте пратеници да останат на своите ставови за промена на Уставот

Премиерот Зоран Заев се надева дека поддршката од осумте пратеници за измени на Уставот ќе продолжи и покрај притворањето на Јанакиески, Божиновски и Мијалков.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close