0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Владата ги усвои нацрт-амандманите на Уставот, Заев очекува поддршка од сите пратеници

Владата денеска на седница го усвои текстот на нацрт-амандманите  на Уставот на РМ согласно договорот од Преспа и заклучоците на македонското Собрание. На прес-конференција во Владата денеска нацрт-амандманите ги соопшти премиерот Зоран Заев, кој рече дека четирите амандмани се едноставени, немаат ништо спорно и се во согласност со меѓународните стандарди и заслужуваат поддршка од сите пратеници во име на интеграцијата во ЕУ и НАТО.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close