0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

Винтерленд, новогодишна населба на плоштадот „Македонија“

Новогодишна населба Винтерленд на плоштадот „Македонија“ со украсени куќички, вештачки снег, катчиња за игра и смеа и секојдневна програма што ќе биде интересна за граѓаните, е само дел од предновогодишната програма што ја подготвува Град Скопје во пресрет на новогодишните и божикните празници.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close