0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

Винтерленд, новогодишна населба на плоштадот „Македонија“

Новогодишна населба Винтерленд на плоштадот „Македонија“ со украсени куќички, вештачки снег, катчиња за игра и смеа и секојдневна програма што ќе биде интересна за граѓаните, е само дел од предновогодишната програма што ја подготвува Град Скопје во пресрет на новогодишните и божикните празници.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close