0_Македонија.ПорталПолитика

Вицепремиерот Османи во посета на новите простории на Амбасадата на Словенија

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска беше во посета на новите простории на Амбасадата на Република Словенија во земјава, при што оствари средба со Амбасадорот Милан Јазбец.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close