BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Vetëvendosje: Bashkimi i Luginës së Preshevës me Kosovën është gënjeshtër e Thaçit

Lëvizja  Vetëvendosje (VV) vlerëson se deklaratat e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi që Lugina e Preshevës t'i bashkëngjitet Kosovës janë të rreme  dhe se qëllimi përfundimtar është njohja e pavarësisë nga ana e Serbisë në këmbim të dhënies së disa komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Lajmi i plotë është i aksesueshëm vetëm për shfrytëzuesit e ueb-shërbimit të MIA-s.

Logohuni ose na kontaktoni në shërbimin tonë të marketingut për informacione më të hollësishme

Tel. 075 284 506
075 284 502
075 280 297

E-mail: marketing@mia.mk.

Таг
Back to top button
Close