Општински вестиСкопје

Утре без вода дел од општините Аеродром, Кисела Вода и Сопиште

По завршената реконструкција на водоводната линија во делот од булеварот „Србија“ во Кисела Вода до кружниот тек кај Цементарница Усје АД Скопје, заради преповрзување од старата на нова мрежа која постепено ќе се става во функција утре (12.11.2018 понеделник) без вода за пиење ќе бидат корисниците од населбите Аеродром и Ново Лисиче (висока зона - стамбените објекти над 5ти кат), Припор, Сопиште, Ракотинци и Добри Дол.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close