Кошарка

Уште еден убедлив пораз за македонските кошаркарки во квалификациите за ЕП

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија со висок пораз 90:27 претрпен вчеравечер на гостувањето во Хрватска ги заврши квалификациите за Евробаскет 2019.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close