БизнисБизнис.ПорталЕкономија

УПОЗ: Зголемувањето на платите нема да ја подобри материјалната положба на вработените во администрацијата

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани на Република Македонија (УПОЗ) денеска преку соопштение реагираше на висината на најавеното зголемување на платите во јавната администрација кое според нив нема да ја подобри материјалната и социјално-економската положба на вработените во администрацијата и правосудството.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close