Дописници МКДОпштински вести

Со измените на Законот за превоз во патниот сообраќај, учениците ќе може да користат јавен превоз

Советот на општина Велес на последната 24-та седница донесе одлука за изменување и дополнување за општински линиски превоз на патници во оваа локална самоуправа.  Како што информираат за МИА од општина Велес, поради измените на Законот за превоз во патниот сообраќај се јавила потреба да се доуреди мрежата на линии во општинскиот линиски превоз на патници во општина Велес .

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close