Балкан

Турција била информирана дека ќе биде исклучена од американските санкции против Иран

Турција е информирана, дека ќе биде исклучена од американските санкции против Иран, но сѐ уште не ги знае сите детали, изјави денеска министерот за енергетика Фатих Донмез.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close