Балкан

Турција била информирана дека ќе биде исклучена од американските санкции против Иран

Турција е информирана, дека ќе биде исклучена од американските санкции против Иран, но сѐ уште не ги знае сите детали, изјави денеска министерот за енергетика Фатих Донмез.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close