0_Македонија.ПорталПолитика

Трибина за подигнување на свеста за мултипен миелом

Едукативна трибина за подигнување на свеста за мултипен миелом (рак на плазма клетките, вид на бели крвни клетки присутни во коскената срцевина) ќе се одржи попладне во рамки на одбележувањето на денот на пациентите со мултипен миелом.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close