0_Македонија.ПорталПолитика

Трета министерка конференција за животна средина и климатска акција во Западен Балкан

Трета министерска конференција за животна средина и климатска акција во Западен Балкан, ќе се одржи денеска во Скопје во организација на Советот за регионална соработка (RCC) и Министерството за животна средина и просторно планирање на Р. Македонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close