Свет

Трамп: Не ми се допаѓа ова што се случува меѓу Русија и Украина

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека не му се допаѓаат моменталните тензии меѓу Русија и Украина.

Вашингтон, 27 ноември 2018 (МИА) – Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека не му се допаѓаат моменталните тензии меѓу Русија и Украина.

– Никако не ни се допаѓа ова што се случува. И се надеваме дека тоа ќе биде решено, изјави Трамп.

Тој исто така рече и дека со европските лидери работи на решавање на ситуацијата. јт/

Таг
Back to top button
Close