0_Македонија.ПорталПолитика

Тодоров за средбата со Заев: Се обидувам да помогнам во помирувањето

Поранешниот вицепремиер и министер за здравство Никола Тодоров рече дека средбата во неделата со премиерот Зоран Заев била поради тоа што се обидува да помогне во помирувањето меѓу Македонците. Тој и Заев, како што рече, се познаваат долго, но се политички непријатели. Тодоров смета дека општеството е многу поделено и оти постојани револуции не се здрави и ја пропаѓаат нацијата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close