Дописници МакедонијаОпштински вести

 СВР Велес и Шумската полиција годинава споредено со лани открила повеќе дрвократци 

СВР Велес во соработка со Шумската полиција во атар на село Смиловци во патнички автомобил кај три лица од Прилеп на 4 октомври годинава пронашла безправно исечени огревни дрва, информира за МИА портпаролот Верољуб Додевски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб сервисот на МИА.

Логирајте се или контактирајте ја нашата маркетинг служба за подетални информации на

Тел. +389 2 2461600 лок. 235

Е-маил: marketing@mia.mk

Таг
Close