Дописници МКДОпштински вести

 СВР Велес и Шумската полиција годинава споредено со лани открила повеќе дрвократци 

СВР Велес во соработка со Шумската полиција во атар на село Смиловци во патнички автомобил кај три лица од Прилеп на 4 октомври годинава пронашла безправно исечени огревни дрва, информира за МИА портпаролот Верољуб Додевски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close