0_Македонија.ПорталПолитика

Светски ден на дијабетесот: Навремено откривање, терапија, физичка активност и здрав начин на живот

Навременото откривање на дијабетесот, адекватната и навремена терапија, здравиот начин на исхрана, физичка активност и избегнување на стресот се клучни во борбата и компликациите со оваа болест, беше истакнато на одбележувањето на 14 Ноември, Светски ден на дијабетесот во собраниската Комисија за здравство. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close