Дописници МKОпштински вести

Свечена заклетва на 36. генерација војници на доброволно служење во АРМ

Свечена заклетва денеска во касарната „Алексо Демниевски Бауман“ во Велес дадоа 104 млади војници, меѓу кои десет девојки од 36-тата  генерацијата „октомври 2018“, кои се на доброволно служење во АРМ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close