Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

Сугарески очекува железничката пруга Куманово-Бељаковце да биде готова за 18 месеци

Железничката пруга од Куманово до Бељаковце се очекува да биде готова за 18 месеци, а во рок од три до четири месеци да заврши тендерската постапка за делот од Бељаковце до Крива Паланка по што би почнала и нејзината изградба, најави денеска министерот за транспорт и врски Горан Сугарески.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close