Дописници МКДОпштински вести

Студентите од Филмската академија во Охрид се уште без настава, најавуваат тужби

Студентите од Филмската академија во Охрид преку писмо доставено до медиумите реагираат на проблемите со кои се соочуваат во тековната студиска 2018/19 година, барајќи одговор од надлежните институции за нивниот статус. Најавуваат тужби против ресорното Министерство за образование и наука.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close